logo original

HIL-clinic.cz

 MUDr. Halina Kačinská


+420 608 872 851   

btn objednavka cz
RU
CZ

Injekční implantát na bázi kyseliny hyaluronové

Jedná se o mechanické „vypodložení“ vrásky pomocí kyseliny hyaluronové. Tímto se vráska vyhladí. Je možná i kombinace této výplně s aplikací botulotoxinu s tím, že „vypodložená“ vráska po vyprchání účinku implantátu může být mělčí. Stejně lze vypodložit i vkleslé jizvy třeba po akné, očkování, po operaci a podobně.

Aplikace se provádí podobným způsobem jako u botulotoxinu, samozřejmě lze také bolestivost zmírnit anestetickou mastí. Účinek trvá také zhruba 12-24 měsíců.

Pomocí kombinace výše uvedených metod se budete cítit mladší, svěžejší, vzroste Vám sebevědomí, bude Vám fajn.

Je třeba si však uvědomit, že příroda je neporazitelná a příznaky stárnutí pokožky se vždy vrátí. Je proto nutné všechna ošetření průběžně opakovat.

Injekční výplně podrobněji
Aplikace výplňových materiálů – v našem centru používáme nejkvalitnější výplně Teosyal
Dermální výplně slouží zejména, ale nejen,  k redukci vrásek a celkovému omlazení vzhledu pleti
Jde o gelový implantát na bázi kysleliny hyarulonové, což je látka tělu vlastní, která se postupně beze zbytku do těla vstřebá.

Kyselina hyaluronová obsažená v produktu  je neživočišného původu, proto není nutné podstoupit alergické testy před ošetřením.

Výplně jsou vhodné k odstraňování hlubších vrásek, asymetrií obličeje či vpadlých jizev nebo k neoperačnímu liftingu obličeje. Tato látka se aplikuje pomocí velmi tenké jehličky (i při místním znecitlivění) pod kůži, kde na sebe naváže vodu, zvětší svůj objem a vyplní tak vrásky či jizvy. Kyselina hyaluronová je tělu přirozená látka, která je postupně odbourávána.

Výplně se skvěle hodí ke zvýraznění kontury rtů (kontura mírně vystupuje nad rtovou růž) – takzvaná Pařížská či francouzská linie.

Účinek je dlouhotrvající, ale ne permanentní, trvá většinou 6–12 měsíců, poté je možné aplikaci výplně zopakovat.

 Výplňový materiál se používá v jiných indikacích než botulotoxin. Jedná se především o:
Vyplnění rtů
Tvarování rtů
Přizvednutí ústních koutků
Hluboké vrásky
Vyplnění propadlých jizev
Dotvarování kontur obličeje
neoperační lifting obličeje
doplnění objemu obličeje

Rizika a nežádoucí účinky
V místě vpichu injekce se ihned po aplikaci kyseliny hyaluronové může objevit zvýšená citlivost, jemné zarudnutí, modřinky a otok. Tyto reakce jsou nejvýraznější během a několik hodin po zákroku. V mírnější formě může přetrvávat několik dní a poté spontánně mizí.
Zblednutí nebo probarvení ošetřené kůže je způsobeno příliš povrchní aplikací, nadměrnou korekcí, hlavně v místech tenkého podkoží nebo i mnoha dalšími faktory jako stav a struktura kůže a jiná onemocnění. Tyto jevy také pomalu spontánně mizí.
Vzácným nežádoucím účinkem je pak v případě zánětlivé rekce vůči materiálu vytvoření tzv. granulomu – nadbytečném nahromadění vazivové tkáně se zánětem v okolí vstříknutého materiálu, vznikající několik měsíců po aplikaci. Léčba spočívá v injekčním podávání kortikoidů nebo i v chirurgickém odstranění. Tato komplikace je v současné době s nástupem stále nových, dokonalejších a bezpečnějších přípravků velmi vzácná.

Pokud trpíte na opary, může v místě vpichu dojít k výsevu oparových kožních projevů. V místě vpichů se mohou objevit malé modřinky a otoky.